orjinalmarket.com

orjinalmarket.com’un altyapısından yararlanabilirsiniz, markanızın ve ürünlerinizin milyonlarca kişi tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. XML servisi sayesinde diğer online mağaza ve pazaryeri uygulamalarından ürünlerinizi kolayca orjinalmarket.com’a aktarabilirsiniz. Farklı bir pazaryeri anlayışı ile Satıcılar mağaza kurulum ücreti ödemeden limitsiz olarak ürünlerini siteye aktarıp hemen satışa başlayabilirler… İyi satışlar dileği ile bol kazançlar….

Satış ipuçları

Kategoriyi Belirleme

İlan kaydı için ilk adım, ilanın kategorisini doğru belirlemektir. Sadece üst kategorinin değil, onun altındaki alt kategori seçimini doğru yapabilmek de önemlidir. “orjinalmarket.com” içinde ürünlerden hizmetlere 40’a yakın üst kategori bulunmaktadır. Bu üst kategoriler yüzlerce alt ve ara kategorilere ayrılmaktadır. İlanınızı uygun üst ve alt kategorilere yerleştirmek, alıcıların sizi bulma şansını yükseltecektir. (Size uygun kategori mevcut değilse ekleyebilirsiniz.)

Etkileyici Bir Başlık Oluşturma

Unutmayın; alıcılar önce ilanınızın başlığını okurlar. Başlığa ürününüzü ifade eden ad, marka, model gibi tanımları uzun olmadan ve net şekilde yazmalısınız. Ürünün adına ya da markasına kimi sıfat ve tanımlar da eklenebilir. Bu tanımları dikkatle seçmemeniz durumunda alıcılar ürününüze güven duymayabilir.

Açıklama Yazma

Ürün açıklamalarını ne kadar geniş tutarsanız, alıcıların soru işaretlerini de o kadar azaltmış olursunuz. Açıklamalar bölümünde ürüne dair tüm detayları eksiksiz ve net ifadelerle yazmalısınız. Ürüne ait kusurlar veya defolar, hasarlar varsa bunları saklamadan dürüstçe ifade etmelisiniz. Bu sayede genel ve ticari anlamda size olan güveni arttıracaksınız.

Uygun Fiyat Belirleme

Ürününüz için dilediğiniz fiyatı isteyebilirsiniz, bu serbest ticaretin gereğidir. Satıcı dilediği fiyatı koymakta, alıcı da bütçesine en uygun fiyatı olan ürüne yönelmekte özgürdür. Genel olarak bunu kabul etsek de, pratik de ürün fiyatlandırması satıcıları zorlayan konulardan biridir. Ürününüzün eksiklikleri ( hasar, yıpranma, defo vs. ) varsa fiyatta indirime gidebilir, emsallerinde olmayan farklı özellikleri ile fiyatını arttırabilirsiniz.